Sběr železného šrotu a 1. kolo v PS

09.06.2024

V sobotu 4. května 2024 zamířily sbory 6., 7., a 8. okrsku do Čísovic, kde místní sbor dobrovolných hasičů oslaví 145. výročí od založení sboru.

Tento hasičský "svátek" byl zahájen úderem 14. hodiny, a to společným nástupem všech soutěžících družstev. Pár slov k nám pronesl starosta sboru SDH Čísovice, pan Jan Říha, který je zároveň starostou našeho (sedmého) okrsku a starosta OSH Praha - západ, pan Josef Myslín. Vše je připraveno, překážky na značkách, pravidla upřesněna, pořadí týmů rozlosováno, jde se na to!

Průběh cvičení byl klasický. Letos si své síly poměřilo 5 družstvem mužů a 4 družstva žen. Detailní popis klání jistě není potřeba (no co, je to každý rok stejné). Pro diváky i soutěžící bylo připravené bohaté občerstvení.

Celé odpoledne utíkalo tak rychle, jako voda hadicí a než jsme se nadáli, bylo celé klání ukončeno a proběhlo vyhlášení výsledků. Takže jsme opět stáli na nástupu a zástupci jednotlivých družstev si převzali své zasloužené ceny. A ptáte se, jak to tedy letos dopadlo?

V kategorii mužů a žen bylo pořadí následující:

Kategorie žen:

1. Zahořany

2. Klínec

3. Čisovice

Kategorie mužů:

1. Zahořany

2. Klínec

3. Čisovice "A"

4. Rymaně

5. Čisovice "B"

6. Senešnice

Tak a je to, další hasičské cvičení máme za sebou. Celé odpoledne se vydařilo na výbornou, nikdo se nezranil a počasí nám maximálně přálo. A kromě cenných kovů si jistě všichni návštěvníci i soutěžící odnášeli dobrý pocit z dobře stráveného odpoledne.