Soutěž historických koňských stříkaček Kytín

24.08.2024

V sobotu 24.8.2024 jsme se zúčastnili dvanáctého ročníku soutěže historických koňských stříkaček v Kytíně. Jelikož náš sbor koňskou stříkačkou nedisponuje, byla nám zapůjčena pořádajícím sborem Kytín. Jejich koňská stříkačka je díky kvalitní údržbě stále ve výborném stavu. Za krásného slunečného počasí se sjelo celkem 10 soutěžních družstev. Celé soutěžní dopoledne bylo rozděleno do tří disciplín. První disciplína spočívala v transportu zraněného na nosítkách po břehu rybníka z jednoho konce na druhý. Poté se dva vybraní členové za pomoci voru přesunuli přes rybník zpět na začátek závodu. Mezitím se zbylí soutěžící přesunuli na koňskou stříkačku, kde vyčkali na doběhnutí dvou povětšinou zdatně vykoupaných členů družstva z plavby na voru a následně celé družstvo vyrazilo k útoku. Ke koňské stříkačce bylo nutné připojit z jedné strany savice a z druhé strany útočný proud. Rychlým pumpování bylo potřeba vytvořit dostatečný tlak v hadici, aby bylo možné srazit všechny plechovky.

Druhou disciplínou bylo stavění věže z bas od piva. Počet poskládaných bas nutných k získání plného počtu bodů bylo patnáct. Po lehké svačině jsme pokračovali poslední disciplínou, kterou bylo přetahování o hadici. Toto byla část dne, kde jsme zazářili. Nakonec jsme se umístili na celkovém krásném pátém místě.

Tento krásný den plný zážitků jsme zakončili večerní taneční zábavou ve volnočasovém areálu v Kytíně, kde hrála kapela Flám.